Yabancı Diller Bölümü 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yüksek Lisans Programları için Yabancı Dil Yeterlik Sınavı

Değerli Öğrencilerimiz,

2021-2022 Güz Dönemi kapsamında yüksek lisans programlarına başvuran öğrencilerin Yabancı Dil Yeterlik Sınavı 13 Eylül 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleşecektir. Sınav toplam 100 adet çoktan seçmeli sorudan oluşur. Eğitim dili İngilizce olan bölümlerde okuyacak öğrencilerimizin başarılı olabilmeleri için 100 puan üzerinden minimum 70 almaları gerekmektedir. İngiliz Dili Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerinde okuyacak öğrencilerimiz için baraj puan 80/100’dür. Aşağıdaki puan tablosunu inceleyebilirsiniz. 

Fakülte / Bölüm

YDYS
(İKÜ)

Eğitim dili İngilizce olan yüksek lisans programları 70

Çevrim içi sınavlarımız Üniversitemizin CATS platformunda yürütülür. Kaydınızı tamamladıktan sonra tarafınıza kullanıcı adı ve şifreniz iletilecektir. “cats.iku.edu.tr” adresine giderek kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme erişim sağlayabilirsiniz.

Sınav bilgileri aşağıdaki gibidir:

Sınav Tarih Saat Platform Sayfa
Yabancı Dil Yeterlik Sınavı 13.09.2021 10:00 – 12:00 cats.iku.edu.tr September 13 EPT (Master)

Yabancı Diller Bölümü olarak sınav prosedürüne aşinalık kazanmanız adına sizlere rehberlik edecek bu dokümanı hazırladık. Sınav esnasında uygulamanız gereken temel adımlar aşağıda belirtilmiştir. Lütfen her adımı dikkatlice okuyunuz ve tüm noktaları anladığınızdan emin olunuz.

Yardımcı dokümana erişim için tıklayınız...

Sağlıklı günler dileriz.
Yabancı Diller Bölümü