2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YABANCI DİL SEVİYE TESPİT SINAVI (YDSTS), YABANCI DİL YETERLİLİK SINAVI (YDYS) ve YABANCI DİL MUAFİYET SINAVI SIKÇA SORULAN SORULAR

1.    Öğretim dili İngilizce olan bir programa yeni kayıt oldum, YDSTS ve YDYS’ye farklı sebeplerle giremedim. Ne yapmalıyım?
23-24-25 Eylül 2020 tarihlerinde yeniden açılacak olan sınav sürecinde sınava girebilirsiniz. Detaylı tablo aşağıdaki gibidir. CATS duyurularını takip ediniz.

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI 10.09.2020 ÇAP-YANDAL YABANCI DİL YETERLİK SINAVI

Değerli Öğrencilerimiz,

Çift anadal ve yandal yapacak öğrencilerimiz için Yabancı Dil Yeterlik Sınavı 10 Eylül 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Pandemi sebebiyle olası teknik sorunların önüne geçmek adına Güz Dönemi başında gerçekleşecek olan yeterlik sınavı üç beceriyi (dinleme, okuma ve yazma) ölçecek ve çevrimiçi yürütülecektir.

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI 24.08.2020 YATAY GEÇİŞ YABANCI DİL YETERLİK SINAVI

Değerli Öğrencilerimiz,

Yatay geçiş yapan öğrencilerimiz için Yabancı Dil Yeterlik Sınavı 24 Ağustos 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Öğrencilerimizin sınavdan başarılı olabilmeleri için 100 üzerinden en az 60 puan almaları gerekmektedir. Pandemi sebebiyle olası teknik sorunların önüne geçmek adına Güz Dönemi başında gerçekleşecek olan yeterlik sınavı üç beceriyi (dinleme, okuma ve yazma) ölçecek ve çevrimiçi yürütülecektir.

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI ONLINE SINAV PROSEDÜRÜ (YDSTS-YDYS)

Değerli Öğrencilerimiz,

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDSTS) 08 Eylül 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Toplamda çoktan seçmeli 100 sorunun bulunduğu sınavın süresi 120 dakikadır. Öğrencilerimizin Yabancı Dil Yeterlik Sınavı’na giriş hakkı kazanabilmesi için YDSTS’den minimum 40/100 puan almaları gerekmektedir.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konuşmaları”

İKÜ Yabancı Diller Bölümü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konuşmaları” başlıklı bir webinar düzenledi. 14 Temmuz Salı günü Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilen etkinliğe, Hürriyet gazetesi Yazarı Nedim Şener konuşmacı olarak katıldı. 15 Temmuz günü yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şener, Türk milletinin azim-kararlılığı ile engellenen hain darbe girişiminin unutulmaması ve bir daha yaşanmaması için yapılması gerekenlere vurgu yaptı.