Hazırlık Sınıfı Ek Faaliyetleri

İstanbul Kültür ÜniversitesiPROFESYONEL GELİŞİM 

Profesyonel Gelişim, mesleki becerilerin edinilmesi ve iyileştirilmesine destek olmayı ve meslektaşlar arası iş birliğini sağlayıp sürdürülebilir hale getirmeyi hedefler. Tamamı Eğiticinin Eğitimi Sertifikasına sahip Profesyonel Gelişim Sorumlusu Öğretim Görevlilerimiz, dil eğitimi alanındaki yenilikleri yakından takip ederek bölüm öğretim görevlilerimiz için atölye çalışmaları, mesleki sunumlar, video gözlem, akran gözlemi ve gelişimsel gözlemler gibi faaliyetler planlayıp düzenler.  


 

İKÜ Hazırlık EğitimiSTEAM (SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, ARTS, MATHS) KULÜBÜ

STEAM Club İngilizce Hazırlık Sınıfı öğrencilerinin müfredat dışı aktivitelerini destekleyen, sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol almaktan sahip oldukları yetenekleri sergilemeye kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren ve tüm alanlarda farkındalık bilincini arttırmayı hedefleyen bir öğrenci kulübüdür. Kulüp sorumlusu öğretim görevlilerimiz İngilizce Hazırlık Sınıfı öğrencilerimizle birlikte akademik yıl boyunca dil becerilerini destekleyen seminer, sunum, belgesel gösterimi gibi birçok farklı müfredat dışı aktiviteyi gerçekleştirirler. 

İKÜ Hazırlık Eğitimi

İKÜ hazırlık eğitimi

 

STUDENT VOICE 

Student Voice, İngilizce Hazırlık Sınıfının tüm seviyelerinde öğrencilerin tercihi ile belirlenen ve her sınıftan seçilmiş temsilcilerin bulunduğu bir oluşumdur. Sınıf temsilcileri, Bölüm Başkanlığı ile yapılan toplantılar aracılığıyla görüş, öneri, memnuniyet, şikâyet ve beklentilerini doğrudan iletirler.

BİREYSEL ÖĞRENME MERKEZİ ÖĞRENCİ DESTEĞİ (SELF-ACCESS CENTER STUDENT SUPPORT)

Bireysel öğrenme merkezlerimiz Şirinevler yerleşkemizde bulunan dört adet bilgisayar laboratuvarından oluşur. Dileyen öğrencilerimiz çevrimiçi ödevlerini bu merkezlerdeki bilgisayarları kullanarak yapabilirler. Bunun yanı sıra, öğrencilerimiz merkezlerimizi ders çalışma ve araştırma faaliyetleri için kullanabilirler.   

ÖZEL DERS (TUTORIAL) 

Tutorial Dersleri, öğrencilerimizin desteğe ihtiyaç duydukları konularda asistan öğretmenlerimizden akademik yıl boyunca talep ettikleri kadar alabilecekleri derslerdir. Aynı zamanda, ölçme-değerlendirme araçlarıyla belirlenen başarının altında kalan öğrencilerimiz Bölüm Başkanlığının belirlediği oranda Tutorial Derslerini almakla yükümlüdür. 

TAKVİYE DİL DERSLERİ (REMEDIAL)

Remedial Dersleri, öğrencilerimizin desteğe ihtiyaç duydukları konularda akademik yıl boyunca bölüm öğretim görevlilerimiz tarafından verilen ve planlaması Bölüm Başkanlığı tarafından yapılıp ilan edilen ve öğrencilerin devam etmekle yükümlü oldukları ek derslerdir. 

AKADEMİK BECERİLER DERSİ (ACADEMIC SKILLS COURSE)

Akademik Beceriler Dersi, İngilizce Hazırlık Sınıfını başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin lisans ve önlisans programlarına başlamadan önce dil becerilerinin yanı sıra akademik hazır bulunuşluklarını da arttırmayı hedefleyen, Hazırlık Sınıfı müfredatına dahil ders saatlerini ifade eder. Bu dersler her yarıyıl Bölüm Başkanlığı tarafından belirlenen haftalık ders saati sayısında yapılır ve öğrencilerimizin yorumlama, özetleme, kaynak gösterme, kaynak tarama, sunum ve münazara yapma gibi akademik hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları becerilere dair bilgi dağarcıklarını ve farkındalıklarını arttırmayı hedefler.

OFİS SAATLERİ (OFFICE HOURS)

Ofis saatleri öğretim elemanlarının öğrencilerine destek olmak, sorularını yanıtlamak ve akademik sorunlarına çözüm bulmalarına yardımcı olmak amacıyla birebir görüşmek için belirledikleri çalışma aralığıdır, özel ders ya da takviye dil dersi amaçlı görüşmeler değildir. Öğretim görevlileri ilan ettikleri saat aralığında ofislerinde bulunur ve öğrencilerini kabul ederler (2 saat/hafta).


Son Güncelleme Tarihi: Pt, 08/15/2022 - 15:04