Pearson Assured Akreditasyon

Yabancı Diller Bölümümüz 06 Temmuz 2018 tarihi itibarı ile  Pearson Assured tarafından akredite edilmiştir. Pearson Assured Akreditasyonu, öğretim elemanları ve öğrencileri açısından büyük önem arz  etmektedir.

Pearson Assured

Pearson Assured nedir?

Dünyanın en büyük eğitim çözümleri şirketi Pearson tarafından geliştirilen, uluslararası tanınırlığa sahip kalite güvencesi ve akreditasyon sistemidir. Bu akreditasyona sahip eğitim kurumlarının öğrencileri, uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip “Pearson Assured Sertifikası ” almaya hak kazanırlar. 

Pearson Assured tarafından geliştirilen ölçütler ve uygulamalar, büyük saygınlığa ve geçerliliğe sahiptir. Pearson Assured, Birleşik Krallık’ta yeterlilikler, sınavlar ve ölçme-değerlendirme hizmetlerinden sorumlu kuruluş Ofqual tarafından denetlenmektedir. Bu çerçeve içerisinde, kurum; sunduğu hizmet ve ürünler dünya çapında tanınırlığa sahip, uluslararası, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş tarafından akredite edilecektir.

Neden önemlidir?

  • Öğrenciler, başarıyla bitirdikleri programın “Pearson Assured” tarafından akredite edilmiş, dolayısıyla da kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu gösteren bir sertifika almaya hak kazanacaklardır
  • Söz konusu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak daha büyük bir geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacaktır.
  • Pearson, dünya çapında 1000’den fazla kurum ile birlikte çalışmaktadır. Özellikle İngiltere’de, ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütmektedir.
  • Sertifika alan öğrenciler, bu belgeyle, adı geçen bölgelerdeki okul kabulleri, iş başvuruları ve kariyerlerine devam etmelerinde önemli bir destek elde edecektir.

Nasıl alınır?

Pearson Assured tarafından yürütülen kurumsal akreditasyon sürecini tamamlamış olan üniversitelerin akredite edilen programlarını başarı ile tamamlamış olan öğrenciler, uluslararası tanınırlığı olan “Pearson Assured Akreditasyon Sertifikası” alabilme hakkına sahiptirler. Sertifika süreci, başvuru, onay, İngiltere’de basım ve teslimat aşamalarından oluşan 4 haftalık bir süreyi kapsar.