Bölüm Başkanının Mesajı

Dr. Sinan BataklarSevgili Öğrencilerimiz, 

İstanbul Kültür Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’ne hoş geldiniz. 

Bildiğiniz üzere, öğretim dili İngilizce olan bölümlerde İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimi zorunludur. Bizler, sizlere ihtiyaç duyduğunuz dil becerilerini kazandırmak için varız ve öğretim görevlilerimiz ve bu program sizlere rehber olacaktır; ama başarınıza yön verecek olan ancak sizlersiniz. Sizlerden beklentimiz, size göstereceğimiz yolda azimle ve sabırla yürümenizdir. 

Unutmamanız gerekir ki, İngilizce öğrenmek sadece bölüm derslerinizi İngilizce olarak izleyebilmek amacını taşımamalıdır. Çünkü dil öğrenmek demek aynı zamanda ufkunuzu genişletmek, dünyayı daha iyi anlamak ve tanımak demektir. Bizim hedefimiz, etik değerlere saygılı, özgüvenli, çalışkan, farkındalığı yüksek, vizyon sahibi ve araştırmacı öğrenciler yetiştirmektir. Bütün bu nedenlerle, sadece sınıf geçme amacıyla çalışmamalı, aynı zamanda iyi İngilizce bilgisi ve becerisiyle donanmış ve küreselleşen dünyanın gerektirdiklerine cevap verebilecek şekilde kendisini geliştirmiş bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Burada edineceğiniz İngilizce dil becerileri ve farklı çalışma disiplinleriyle, kendi bölümlerinizde ve ilerideki iş hayatınızda başarılı olacağınızı ümit ediyoruz. Sizler artık İstanbul Kültür Üniversitesi ailesinin bir ferdisiniz. Eğitim hayatınıza ve ileride iş hayatınıza değerli katkılarda bulunan kişiler olacağınıza inanıyorum.

Aramıza hoş geldiniz. Hepinize çalışmalarınızda ve eğitim hayatınızda başarılar diler, bütün akademik ve idari kadromuzla birlikte sizlerin yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim. 

Sevgi ve başarı dileklerimle, 

Dr. Sinan BATAKLAR
Yabancı Diller Bölüm Başkanı